Цікаві факти про срібло, які варто знати

8 фактів про срібло, які варто знати

Цікаві факти про срібло, які варто знати

Цікаві факти про срібло, які варто знати

Вам подобаються прикраси зі срібла? Тоді вам буде цікаво дізнатися про те, які секрети таїть в собі цей дорогоцінний метал.

Срібло відоме людству більше 6000 років. Його носили ще єгипетські фараони, а воїни Олександра Македонського активно застосовували його для лікування ран. Срібло є універсальним матеріалом не тільки в ювелірній промисловості, а й має ряд властивостей, про які знають далеко не всі. Ми зібрали найдивовижніші факти про благородному металі, які змушують подивитися на срібло з іншого ракурсу.

секрет потемніння

Срібні вироби не схильні до корозії, їм не страшний контакт з водою і багатьма кислотами (на відміну від золота воно не розчиняється в царській горілці). Незважаючи на це вони часто темніють. Це пов’язано з домішками, які можуть бути присутніми в сплаві. Вважається, що чим вище проба, тим в ній менше міді, яка окисляючись забарвлює срібло в неприємний чорний відтінок.

ворог бактерій

Срібло має антибактеріальну властивість і може вбити 650 видів різноманітних бактерій. Саме тому багато авіакомпаній використовують в своїх літаках воду, яка була оброблена сріблом. Це рятує від розповсюдження на борту інфекційних захворювань. З тієї ж самої причини деякі господині кидають срібні монети в молоко, щоб воно довше залишалося свіжим і не прокисає. Такий спосіб зберігання молока поширений в Америці.

стародавній лікар

З давніх часів благородний метал застосовували в медицині. Ще в Давньому Єгипті тонкі аркуші срібла прикладали до ран хворих, щоб вони швидше гоїлися. А в Швейцарії за допомогою срібла лікували зубний біль. Для цього пацієнтові давали монету, він прикладав її до хворого зуба і через деякий час біль стихала.

Харчова добавка

Сьогодні срібло іноді застосовують в харчовій промисловості, де воно більше відомо, як добавка Е174. Її використовують для прикраси кондитерських виробів і використовують в мінімальних кількостях. До речі, в натуральних продуктах воно теж присутня, наприклад, його багато в звичайному яєчному жовтку.

Срібло в людині

Цікаво, що в тілі людини також є срібло. Воно концентрується в головному мозку, в шкірі, надниркових і печінки. Надмірне вживання срібла може привести до захворювання під назвою аргироз, коли шкіра людини забарвлюється в сірий, синюватий або сріблястий відтінок. Лікувати цю недугу поки не навчилися.

Країна срібла

Одного разу італійський мореплавець Себастьян Кабот зустрів моряка, який стверджував, що бачив країну, де є гори срібла. Зацікавлений мандрівник відправився на пошуки дорогоцінного металу в Аргентину, але срібла там не знайшов. Вважається, що саме завдяки цій історії держава отримала таку назву, тому що аргентум з латинської – срібло.

Борець з дощем

Кожен з нас не раз чув вираз «розгін хмар». Особливо, перед великими святами і парадами. Але мало хто знає, що запобігають дощ завдяки йодистого срібла. Найчастіше його розпилюють над хмарами з літаків.

прабатько рубля

До розвитку всіляких галузей виробництва (електротехніка, фотографія, радіотехніка), на яких сьогодні застосовують срібло, його використовували переважно для виготовлення посуду, ювелірних прикрас і грошей. На Русі в якості валюти виступали довгасті срібні бруски. Їх рубали, якщо якась річ коштувала менше, ніж весь злиток. Такі гроші називалися рублями. Ця назва російських грошей дійшло і до наших днів.

Як бачимо, срібло – це не тільки гарний метал з приємним місячним блиском, який ми звикли бачити в ролі ювелірного матеріалу. За своєю привабливою оболонкою він таїть ще чимало таємниць, і можливо, не всі вони ще розгадані.

Share this post