Агат камінь, що провів наскрізь тисячоліття.

Агат камінь, що провів наскрізь тисячоліття.

Агат камінь, що провів нас крізь тисячоліття.

Доброго дня!

Сьогодні ми поспілкуємося з Вами про такий камінь-самоцвіт як Агат.

Агат має багато різновидів, які роблять кожен камінчик унікальним та неповторним, зараз я Вам розповім:

Бастіонний – з візерунками, схожими на малюнки стародавніх карт;
Глазковий – з концентричними шарами, близькими за формою до кола, які утворюють малюнок, схожий на око;
Дендрітовий – просвічують халцедони з деревовидними або папоротниковими  розлученнями чорного або бурого кольорів;
Моховий агат – (назва зазвичай виробляють від «Моховидних» включень, проте не менш переконливо виглядає етимологія від родовища у м Мохо (Ємен) – халцедон, з включеннями, які в полірованому камені нагадують мох;
Пейзажний агат – різновид дендрітового агату, халцедон з малюнком , що нагадує який-небудь пейзаж. Синоніми: ландшафтний агат, ландкапскій агат;
Райдужний агат – агат з дуже тонкими (до декількох тисяч на 1 мм) тісно розташованими шарами, що розкладають світло в спектр, що створює гарну райдужну гру кольорів або муаровий ефект. Синонім: скамбія;
Онікс – агат з чергуванням плоскопаралельних шарів різного кольору.

За забарвленням виділяють:
Карнеолонікс (чергування червоні і білі)
Сардонікс (буро-коричневі і білі)
Арабський онікс (чорні і білі)
Халцедононікс (блакитно-сірі і білі)

Багато хто знайомий за цим самоцвітом, наділяє його лікувальними або навіть магічними властивостями.

Лікувальні властивості

Агат здатний допомогти при багатьох недугах.

Вироби з цього каменю сприяють збільшенню потенції, благотворно впливають на легені, покращують зір і слух, допомагають боротися зі страхами, допомагають при хронічних захворюваннях опорно-рухового апарату, зміцнює кровоносні судини, чистить лімфатичну систему і підшлункову залозу, виліковує шкірні хвороби, захищають від інфекцій і захворювань шлунково-кишкового тракту.

В «Аюрведе» сказано, що агат знімає капха-порушення. На санскриті «капха» означає тілесну воду, яка присутня в різних органах і тканинах (міжклітинна рідина за сучасними уявленнями). Капха дає енергію для серця і легенів, підтримує імунітет (згадайте, що в міжклітинної рідини присутні імуноглобуліни). Згідно «Аюрведе», агат містить елементи ефіру, вогню і повітря. Агат рекомендується дітям: він заспокоює і розсіює їх страх, допомагає почати раніше ходити.

Є думка, що агати захищають організм людини при впливі радіації.

Магічні властивості

У Монголії вважають, що жовтий агат сприяє розвитку внутрішньої енергії «Ци» і додає впевненості. У лам існувало повір’я, що цей камінь виганяє з тіла людини і з його житла злих духів.

Агат – талісман, що приносить вміння красиво говорити, бути приємним в спілкуванні, приймати правильні рішення, робити правильні вибори і вчинки, він зміцнює розум і робить людину проникливим. Агати оберігають свого власника від підступи ворогів, захищають від енергетичних атак і “вампіризму”.

Вважалося, що агат допомагає зберегти вірність коханих один одному. У стародавньому Римі агатові кульки поміщалися в садах для захисту рослин. Вважалося, що агат може вберегти свого власника від удару блискавки і врятувати під час землетрусу.

У що вірити, а з чого насміхатися вирішувати Вам, та навіть якщо Ви великий скептик думаю ви погодитеся зі мною, що цей камінь як і прикраси з його участю дуже красиві та елегантні.

Share this post