Аметист: 10 фактів

Аметист: 10 фактів

Аметист: 10 фактів

Аметист: 10 фактів

Аметист не перестає зачаровувати своєю містичною аурою як істориків, так і аматорів ювелірних виробів. 

Кристал аметиста. 

Аметист – кварц, що переливається безліччю відтінків фіолетового, починаючи з сяючого бузкового і закінчуючи чуттєвим темно-ліловий. Аметист асоціюють з духовністю, спокоєм, мудрістю і захищеністю. А також це зодіакальний камінь для Риб.

Цей привабливий самоцвіт був оповитий безліччю інтригуючих міфів і легенд на протязі всієї історії. Назва «аметист» взято з грецької мови і в перекладі означає «не п’яний». Згідно давньогрецьким переказами, камінь міг утримувати власника від «отруює сили» Діоніса, римського бога виноробства, допомагаючи залишатися з ясною головою. Пурпурно-ліловий колір традиційно вважався королівським, і аметист часто прикрашав найбагатших і наймогутніших монархів і правителів. У середньовіччі англійці поважали камінь за його величну натуру і використовували на гербах і відзнаки, які символізують владу.

Історично аметисти найвищої якості  і використовувалися в прикрасах для європейських царських осіб. Незважаючи на те, що Бразилія є першоджерелом цих самоцвітів, їх також можна знайти в деяких областях Замбії, Мексики, Уругваю, Італії, Німеччини, Канади і США (штати Мен, Колорадо, Північна Кароліна і Пенсільванія).  Через природного плямистості для огранки аметисту часто використовують круглу діамантову форму, що дозволяє отримати більш насичений колір.

Перед вами 10 цікавих фактів про дивовижний аметист:

  1. Аметист – не тільки лютневий самоцвіт, це офіційний дорогоцінний камінь середовища, Юпітера, а також він підходить людям, народженим під знаком Зодіаку Риби.
  2. Аметист – офіційний камінь провінції Онтаріо.
  3. Аметист символізує глибоку любов, щастя, цнотливість, щирість і добробут.
  4. Аметист шанували як «дорогоцінний камінь богів».
  5. Кільця з аметистом традиційно носять єпископи. Деякі вірять, що аметист приносить удачу прохачам.
  6. Багато фермерів вірять, що носіння аметиста захистить їх урожай від граду і сарани.
  7. Давньоєврейське назву аметисту – «ahlamah», що означає «сон». Повір’я свідчать, що саме цей камінь приносить сновидіння, і якщо ви побачили уві сні аметист, можете бути впевнені, що ніщо вам не загрожує.
  8. Аметист був каменем Матвія, одного з дванадцяти апостолів
  9. Леонардо да Вінчі вірив, що аметист володіє силою оберігати від недобрих помислів і позитивно впливати на розумовий процес, а також сприяє проникливості щодо бізнесу
  10. Празиолит, темно-зелену варіацію кварцу, іноді помилково називають аметистом

 

Share this post